מוקד שירות:

03-9005838

רז והלל יוצאים לראלי דרך המשי

רז הימן והלל סגל, צוות "פוינטר iGo טויו", יוצאים לאתגר הגדול ביותר עמו התמודדו עד היום - ראלי דרך המשי, המתפרס על פניו 11,000 ק"מ, מהכיכר האדומה במוסקבה ועד בייג'ין. כמו תמיד, גם הפעם הצוות ישתמש באופן בלעדי בצמיגי השטח המלא מדגם TOYO OPEN COUNTRY M/T.

 

ראלי דרך המשי, "Silk Way Rally 2016" יתחיל ב -8 ביולי 2016 מהכיכר האדומה במוסקבה וימשיך לאורך 11,000 קילומטרים החוצים את הנופים הקסומים של רוסיה, קזחסטן וסין, לפני שיגיעו לקו הסיום בלב בייג'ינג ב -24 ביולי. את צמיגי השטח לצהובה (רכב הראלי) ולמשאית הסיוע תספק אוטולוקס טיירס, יבואנית צמיגי Toyo לישראל.

 

מארגני האירוע מציינים כי ראלי דרך המשי יהיה קרב בלתי מתפשר ואחד האתגרים הגדולים ביותר דרך טריטוריות לא ידועות, מדבריות, מישורים עצומים, קניונים תלולים, הרים, ערבות עם חורבות, ערים עתיקות ונופים מדהימים.

רז הימן מציין כי "מדובר בראלי בסדר גודל גדול יותר מראלי פריז-דקאר מכל הבחינות. ממשלת סין כמו גם ממשלת רוסיה מעורבות בראלי זה ותומכות בו באופן ישיר כמו שאף מדינה מעולם לא תמכה בראלי מסוג זה".

אילן גולדשטיין, מנכ"ל פוינטר מציין כי למרות חוק הספורט המוטורי ופניות שנעשו לשגרירויות ישראל ברוסיה וסין, לא נתקבלה תמיכה כספית לצוות הישראלי. חוק הספורט המוטורי לא רק שלא שיפר וקידם את הספורט בישראל, אלא שהערים מגבלות ובירוקרטיה מיותרת ו"קבר" בפועל את התחרויות בארץ. הצוותים הישראלים מתחרים בפועל רק בתחרויות בחו"ל, בעיקר באירופה, בזכות דבקות במטרה של הספורטאים וקומץ ספונסרים שעדין נותנים רוח גבית. ראלי דרך המשי 2016 מהווה ירית פתיחה ראשונה לפרויקט רחב היקף בקנה מידה גלובלי של פתיחת דרך המשי מחדש והשקעה של 40 מיליארד דולר על ידי הממשל הסיני. רז והלל יוצאים למרוץ המאתגר ביותר שעשו עד היום בלי אף תמיכה ממשלתית למרות שהספורט המוטורי מביא למדינה כבוד והישגים".

דודי וירניק, נשיא NNG, מפתחת תוכנת הניווט IGO: "כחברה בינלאומית הפועלת בשיתוף יצרניות הרכב הגדולות בעולם, אנו תומכים בספורט המוטורי ובאירועים סביב עולם הרכב והספורט. זה היה אך טבעי שניקח חלק ונתמוך בנבחרת הישראלית לאירוע ראלי הנחשב אחד הגדולים בעולם. במסגרת החסות נעניק במתנה לכל מתחרי נבחרת הראלי הישראלי את תוכנת הניווט IGO PRIMO NEXT GEN".

Zhan Guojun, נשיא פדרציית הרכב הסיני ציין כי הראלי רייד הוא הרבה יותר מסתם-ראלי. זה גשר בין המדינות (רוסיה וסין). ראלי דרך המשי יהפוך לאחד מאירועי הספורט המכוסים ביותר בתקשורת הסינית הוסיף.

 

קרדיט צלם צחי אשר 1